Visací zámek - Tisk

Křest desky Visací Zámek Znovu zasahuje

Zápis z koncertu v Akropoli, Praha, 3.11.2000

Křest desky Visací Zámek Znovu Zasahuje, 3.11.2000

Tak jsem se konečně s tejdenním zpožděním dostal k tomu sepsat svoje zážitky z koncertu, kterej proběhl 3.11.2000 v pražský Akropoli, a kterej byl spojenej se křtem desky Visací Zámek Znovu Zasahuje.

Vzhledem k tomu, že jsem mimo Prahu, tak jsem si tenhle vejlet plánoval už dávno dopředu a domluvil se s kámošema z Prahy, že půjdou taky a návštěvu koncertu spojíme s posezením a pochlastáním v hospodě před i po koncertě.

Vzhledem k tomu, že akce v Akropoli musej kvůli nočnímu klidu končit v deset hodin, měl koncert plánovanej začátek na půl osmou. Do Prahy jsem dorazil v pět odpoledne. Na hlaváku čekal José, Houmr a Hýňa, takže jsme hned vyrazili na tramvaj a jeli dvě nebo tří zastavky směrem na Žižkov. Hned u zastávky jsme zapadli do výborný pivnice, kde dřív byly veřejný hajzly. Hned jsme dali piváky a kecali o všem možným. Před sedmou Hýňa ješte přived bráchu, kterej dal taky jedno, a pak jsme v uvedený sestavě vyrazili nahoru pod žižkovskou věž k Akropoli.

Před Akropolí se už houfovali příznivci Zámků všech sociálních i věkových skupin. U pokladny rozdávali krásně vyvedenej program (viz obrázky, kliknutím na ně se zvětšej). Kluci, kromě Josého, už měli lístky koupený, já (coby webmaster a známej) a José (coby +1 ke mně) jsme lístky nepotřebovali. Všichni jsme šli dolů k sálu. Kluci se šli vybavit pivama a já jsem šel do šatny za Visáčema. V šatně bylo veselo a všichni se chystali na nastávající šou.

V šatně jsem se po dlouhý době viděl i s jinýma lidma kolem Visáčů - Martinem Dontem a Tomášem Alešem. Pixies mi dal nový CD, který jsem si vysloužil věrnýma službama na WEBu a spolu s Hrochem mě zaúkolovali, abych sehnal osm lidí do hospody na pódium. Úkol to byl vskutku jednoduchej, zašel jsem za klukama a vzal je sebou. Mezitím přišel Radas, Mladík a Honza se svojí přítelkyní, takže nás byl dostatek. Na sále jsem se taky potkal s lidma z Diskuzní díry (Vojaakem, Seginem, Stajnym a Iris), domluvili jsme se, že se po koncertě sejdem a půjdem všichni do hospody.

Nahrnuli jsme se do šatny a odtud na jeviště, kde na praktikáblu stálo několik stolů a židlí, pod praktikáblem stůl s výčepním zařízením a dva sudy (10 a 12). To nás vyloženě potěšilo, na stolech navíc stály flašky s whisky, bourbonama a jinejma chlastama. Prostě vzorná hospoda. Nafasovali jsme masky zvířat domácí výroby (prase, vlk, ....), nasadili si je na hlavy a hned jsme se pustili do piv a čekali na Visáče a začátek koncertu.

Koncert začal s pár minutovým zpožděním za zvuku kyber punkovýho Lokotraktoru. Po zvednutí opony jsme zjistili, že se sál pěkně zaplnil. Visáči to rozbalili hned od začátku pěkně zvostra Tágem a dál hráli podle programu. Během produkce se notně občerstvovali u výčepní stanice, stejně tak jako my, který jsme jim seděli za zádama. Pod pódiem to začlo divoce pogovat a na pódiu se rychle prázdnili sudy, jednak zásobováním kapely, jednak zásobováním stolů a jednak zásobováním publika. Jo a kromě toho dorazil chlastací panáček Oskar, kterýho jsem už taky pěkně dlouho neviděl - hned jsme si přiťukli.

V přestávkách mezi písničkama se slova ujímal Ctihodný Abé Radomil Uhlíř, kterej vše dirigoval a provázel slovem. Během jedný takový přestávky došlo i k akci, kvůli který se tenhle koncert konal - KŘTU. CD bylo pokřtěno bourbonem a divokým jásáním publika přijato do života.

Po první půlce odešla skupina do šatny převlíct obleky na druhý dějství a jako výplň se na plátno na zadní stěně pódia promítaly obrazy gigantických koz (který posháněl - sám nafotil? - Tomáš Aleš) doprovázený z playbacku písní Kozy. Živě se písně zúčastnil pouze její autor Hroch s tahací harmonikou.

Druhá půlka byla stejně divá jako první, během hraní promítal na plátno Tomáš Aleš projektorem právě nafocený fotky z digitálního foťáku, záběry ze života Visáčů a video recitaci básně "V rozlehlých prostorám malého panáka", který je součástí CD. Po přídavku (mimo jiný Trakor - jak jinak), koncert skončil, to bylo chvíli po desátý. V šatně nastal šrumec, hrnuli se tam lidi pro podpisy. Tak jsme vzal dva plakáty (jeden pro Hýňu), nechal je od Visáčů podepsat, dostal jsem od Hrocha pokřtěný CD - krásně vonělo bourbonem. Ještě jsme chvíli kecali a pak jsem se s nima rozloučil s tím, že jdem s klukama a lidma z díry někam do hospody.

Vyrazili jsme hledat hospodu, nejdřív jsme šli zase do tý pivnice, kde jsme byli před koncertem, ale už tam bylo plno, tak jsme zas vylezli nahoru do konce do hospody "Nad Viktorkou", ale tam bylo taky plno, takže jsme šli hledat zas dolů. V půli kopce jsme se odělili od ostatních z díry s vidinou, že v menším počtu najdem místo, čož se nakonec povedlo; dokonce jsme našli hospodu, kde bysme se vešli všichni. Dali jsme jídlo a pití a protože už bylo po půlnoci a mě jel v jednu vlak zpátky, vyrazili jsme na hlavák. Tam jsme jěště pokecali, pokoukali na houmlesáky jak si ze spaní chčijou po oblečení (fúúúúj, ještě teď je mě blbě) a rozloučili se.

Tak skončil vejlet na křest desky a už jsem se těšil na koncert vánoční a výroční 13.12.2000.

11.11.2000

Fotky z akce