Visací zámek - Tisk

Visací Zámek jubiluje

(opsáno z MF DNES 7.12.2002, příloha Kultura)

Visací zámek jubiluje

Praha (vla) - Dvacet let existence oslaví legendární punková skupina Visací zámek dnešním koncertem v pražském Paláci Akropolis. Na počest výročí také Visáči vydávají záznam svého koncertu z roku 1984 ze Žofína.

"My jsme to vystoupení nazvali galakoncert a protáhli ho na dvě hodiny. Už tenkrát jsme hráli většinu našich hitů," říka zpěvák Jan Haubert. Jako přídavky kapela tenkrát uvedla dvě písně od skupiny Katapult.

Kvalitní záznam žofínského koncertu pořídil zvukař, který jej ošetřoval jako relikvii. Prý koloval mezi fanoušky v nesčetných kopiích; kapela tvrdí, že jich bylo dvě stě tisíc, ale pak přiznává, že si cifru vymyslela. Ostatně Visací zámek kolem sebe rád šíří historky s lehce cimrmanovským přídechem. Ostatně ujala se i jejich fáma, podle které byli vůbec první českou punkovou skupinou.

"Visací zámek jsou určitě ve stejném složení nejdéle fungující kapela u nás. Ve světovém měřitku lze Visací zámek v tomto směru srovnat pouze s U2, kteří rovněž nazměnili složení. Ale zase všichni z U2 rozhodně nejsou inženýři," prohlašuje nyní skupina, jejíž členové v 80. letech vystudovali pražské vysoké školy.

(vla), MF DNES 7.9.2002, příloha kultura
vystřihl a opsal Edas