Visací zámek - Info

Sakumprásk

Visací zámek slaví 30 let existence a při téhle příležitosti vydává nadupaný box se všemi vydanými alby a navíc i raritními živáky.

Visací zámek patří k nejstabilnějším kádrům české hudební scény a dodnes hraje v původní sestavě. Třicetileté výroční oslaví prostřednictvím kompletu Sakumprásk! (1982-2012), který bude obsahovat všechna alba a DVD, která Visáči během svého „života“ vydali. Jeho součástí je i DVD s hudebním mystifikačním filmovým dokumentem Petra Zelenky. Jde o jeho vůbec první vydání na DVD. 

Jako úplná novinka vycházejí dosud nevydané historické záznamy koncertů Visacího zámku, a to jako součást kompletu, tak i samostatně na 2CD pod názvem Atentát na kulturu. První CD 1983 zachycuje druhý koncert Visacího zámku v pražském klubu 007 a první vystoupení na legendární Chmelnici. Jsou to naprosté začátky, kdy neměli žádné vybavení a zesilovače. I bicí si půjčovali. „Zvuk je věru nenapodobitelný a naše tehdejší drzost obdivuhodná,“ komentuje zpěvák Jan Haubert.

Druhým živákem je Julda Fulda, záznam koncertu z PKOJF (Parku kultury a oddechu Julia Fučíka) v předvečer 1. máje 1988. „Zvukově je to už podstatně lepší, ale atmosféra není zrovna sváteční. Repertoár je velmi temný a ze starých věcí jsme nehráli skoro nic. Když dnes Juldu poslouchám, říkám si, že Sametová revoluce přišla opravdu na poslední chvíli,“ dodává Jan Haubert. 2CD obsahuje mimo jiné celkem jedenáct zapomenutých a zatím nikdy nepublikovaných kompozic Visacího zámku.

Sakumprásk - komplet Visací zámek